Aktualności


Strona 1 z 41   >   >>

22.08.2014

         Ministerstwo Finansów uruchomiło Portal Podatkowy. To pierwszy etap wdrażanego nowego systemu teleinformatycznego administracji podatkowej, wspierającego podatników w prawidłowym wypełnianiu obowiązków podatkowych. Pod jednym adresem www.portalpodatkowy.mf.gov.pl znajdą Państwo wszelkie niezbędne informacje dotyczące podatków. Portal docelowo będzie składał się z dwóch elementów: części ogólnodostępnej i dostępnej po zalogowaniu. 
         Można korzystać z części ogólnodostępnej portalu, umożliwiającej składanie deklaracji podatkowych drogą elektroniczną, zawierającej informacje o zmianach w przepisach podatkowych i ich wykładnię, kalendarz z ważnymi terminami oraz kalkulatory. W tej części portalu umieszczone są także wszelkiego rodzaju formularze, zarówno te interaktywne do składania drogą elektroniczną, jak i tradycyjne do wydruku, a także instrukcje ich wypełniania - częścią portalu jest system e-Deklaracje (strona www.e-deklaracje.gov.pl). Tu podatnik może też poszukać danych kontaktowych jednostek administracji podatkowej i celnej. Portal oferuje także wyszukiwarki: organizacji pożytku publicznego, aktywność numerów VAT UE oraz interpretacji ogólnych i indywidualnych organów podatkowych.
           Natomiast portal w części zalogowanej, który jest w tej chwili w przygotowaniu, będzie stanowił bezpośredni kanał komunikacji z organami podatkowymi, a konto podatnika umożliwi dostęp do własnych danych podatkowych. Rejestracja na portalu umożliwi nie tylko przesyłanie deklaracji z konta, ale także możliwość elektronicznego odbierania i składania pism z i do organów podatkowych, przeglądania złożonych deklaracji oraz statusu prowadzonych spraw.

Portal wchodzi w skład serwisu Ministerstwa Finansów www.finanse.mf.gov.pl.

 

19.08.2014

4 sierpnia 2014 r. odbył się dyżur telefoniczny eksperta z Urzędu Skarbowego w Krapkowicach dla czytelników Nowej Trybuny Opolskiej na temat rozpoczęcia wykonywania działalności w formie spółki cywilnej, podczas którego zadano następujące pytania:

12.08.2014

21 sierpnia 2014 r. o godz. 11.00 w Urzędzie Skarbowym w Namysłowie (sala nr 33 na II piętrze) odbędzie się szkolenie dla podatników na temat obowiązków związanych z ewidencjonowaniem sprzedaży za pomocą kas rejestrujących.
Potwierdzenie udziału w szkoleniu należy zgłaszać na adres us1606@op.mofnet.gov.pl lub telefonicznie pod nr 77 419 09 90.

11.08.2014

11 sierpnia 2014 r. pracownicy Urzędu Skarbowego w Kluczborku będą wyjaśniali młodzieży założenia akcji „Weź paragon” w Grodzie Rycerskim w Byczynie oraz podczas spotkania z półkolonistami w Miejskim Domu Kultury w Wołczynie.
Uczestnicy spotkań dowiedzą się o obowiązku wydawania paragonu przez sprzedawcę towarów lub usług, który ma ogromne znaczenie dla budżetu państwa, a także klientów.

06.08.2014

         Ministerstwo Finansów proponuje objąć obowiązkiem stosowania kas, bez względu na osiągane obroty, podatników świadczących usługi: prawnicze, lekarskie, dentystyczne, fryzjerskie, kosmetyczne, kosmetologiczne, gastronomiczne oraz napraw pojazdów samochodowych. Przedsiębiorcy świadczący te usługi dołączą zatem do przedsiębiorców, którzy już teraz stosują kasy rejestrujące bez względu na obroty, takich jak taksówkarze czy podmioty świadczące przewozy pasażerskie w komunikacji samochodowej. 

Zmiany w przepisach dotyczących kas fiskalnych

 


Strona 1 z 41   >   >>