Aktualności


Strona 1 z 60   >   >>

24.04.2015

Wybór najlepszych urzędów oraz tworzenie przyjaznej atmosfery między administracją podatkową a przedsiębiorcami – to główne założenia konkursu Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy. Już po raz 13. konkurs organizują Ministerstwo Finansów oraz Business Centre Club.

W ramach konkursu urzędy skarbowe w całym kraju będą oceniane na podstawie punktów przyznanych przez przedsiębiorców w ankiecie konkursowej. Oceniane będą m.in.: jakość obsługi podatnika, łatwość komunikacji oraz kompetencje pracowników. Urzędy wyłonione w konkursie zostaną wyróżnione podczas uroczystej gali w siedzibie BCC oraz otrzymają prawo posługiwania się przez rok tytułem „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy". Wyróżnienie jest wyrazem uznania przedsiębiorców dla jakości pracy urzędów oraz umiejętności i kompetencji pracowników administracji podatkowej. 

Harmonogram konkursu edycji XIII 

Regulamin konkursu 

Ankieta konkursowa 

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie internetowej Business Centre Club pod adresem: www.bcc.org.pl (link otwiera się w nowym oknie).

17.04.2015

Już w poniedziałek 20 kwietnia o godz. 20.25 w TVP 1 rozpocznie się Wielki Test Wiedzy o Podatkach, organizowany przez Ministerstwo Finansów. Nie będzie to zwykłe widowisko, bo podatki budzą emocje. Gwarantujemy, że będzie to wieczór wspólnej zabawy, pełen nietuzinkowych odkryć (tak, tak podatki mogą być ciekawe) i odpowiedzi na nurtujące nas wszystkich pytania.

17.04.2015

Już teraz Polacy pobili zeszłoroczny rekord zeznań podatkowych PIT przesłanych przez Internet. W 2014 r. sukcesem okazała się akcja „Przybij piątkę", w której doczekaliśmy się ponad 5 mln e-PIT-ów. Obecnie mamy ich już 5.197.461, czyli kilka tysięcy więcej niż w całym ubiegłym roku, dlatego liczymy na „szczęśliwą siódemkę". Czy się uda? Na składanie PIT-ów jest czas do 30 kwietnia, a jak wiemy dużo osób odkłada rozliczenie na koniec tego miesiąca.

17.04.2015

W najbliższych dniach kwietnia od 21 do 23 kwietnia 2015 r. w godz. od 9 do 15 mieszkańcy powiatu opolskiego rozliczający się w Urzędzie Skarbowym w Głubczycach będą mogli złożyć swoje zeznania podatkowe PIT w siedzibach urzędów miast i gmin powiatu głubczyckiego.
Podczas dyżurów pracownicy opolskiego urzędu pomogą w wypełnieniu rocznego zeznania podatkowego PIT za 2014 r. składanych w tradycyjny sposób – w formie papierowej, jak również w formie elektronicznej.

Wykaz dyżurów:

21 kwietnia 2015
Urząd Gminy Baborów, ul. Dąbrowszczaków 2a

22 kwietnia 2015
Urząd Gminy Branice, ul. Słowackiego 3

23 kwietnia 2015
Urząd Gminy Kietrz, ul. 3-go Maja 1


ZAPRASZAMY


Strona 1 z 60   >   >>