Aktualności


Strona 1 z 41   >   >>

01.09.2014

18 sierpnia 2014 r. podczas telefonicznego dyżuru eksperta z Urzędu Skarbowego w Namysłowie dla czytelników Nowej Trybuny Opolskiej na temat rejestracji działalności gospodarczej przez osobę fizyczną zostały zadane następujące pytania:

22.08.2014

         Ministerstwo Finansów uruchomiło Portal Podatkowy. To pierwszy etap wdrażanego nowego systemu teleinformatycznego administracji podatkowej, wspierającego podatników w prawidłowym wypełnianiu obowiązków podatkowych. Pod jednym adresem www.portalpodatkowy.mf.gov.pl znajdą Państwo wszelkie niezbędne informacje dotyczące podatków. Portal docelowo będzie składał się z dwóch elementów: części ogólnodostępnej i dostępnej po zalogowaniu. 
         Można korzystać z części ogólnodostępnej portalu, umożliwiającej składanie deklaracji podatkowych drogą elektroniczną, zawierającej informacje o zmianach w przepisach podatkowych i ich wykładnię, kalendarz z ważnymi terminami oraz kalkulatory. W tej części portalu umieszczone są także wszelkiego rodzaju formularze, zarówno te interaktywne do składania drogą elektroniczną, jak i tradycyjne do wydruku, a także instrukcje ich wypełniania - częścią portalu jest system e-Deklaracje (strona www.e-deklaracje.gov.pl). Tu podatnik może też poszukać danych kontaktowych jednostek administracji podatkowej i celnej. Portal oferuje także wyszukiwarki: organizacji pożytku publicznego, aktywność numerów VAT UE oraz interpretacji ogólnych i indywidualnych organów podatkowych.
           Natomiast portal w części zalogowanej, który jest w tej chwili w przygotowaniu, będzie stanowił bezpośredni kanał komunikacji z organami podatkowymi, a konto podatnika umożliwi dostęp do własnych danych podatkowych. Rejestracja na portalu umożliwi nie tylko przesyłanie deklaracji z konta, ale także możliwość elektronicznego odbierania i składania pism z i do organów podatkowych, przeglądania złożonych deklaracji oraz statusu prowadzonych spraw.

Portal wchodzi w skład serwisu Ministerstwa Finansów www.finanse.mf.gov.pl.

 

19.08.2014

4 sierpnia 2014 r. odbył się dyżur telefoniczny eksperta z Urzędu Skarbowego w Krapkowicach dla czytelników Nowej Trybuny Opolskiej na temat rozpoczęcia wykonywania działalności w formie spółki cywilnej, podczas którego zadano następujące pytania:

12.08.2014

21 sierpnia 2014 r. o godz. 11.00 w Urzędzie Skarbowym w Namysłowie (sala nr 33 na II piętrze) odbędzie się szkolenie dla podatników na temat obowiązków związanych z ewidencjonowaniem sprzedaży za pomocą kas rejestrujących.
Potwierdzenie udziału w szkoleniu należy zgłaszać na adres us1606@op.mofnet.gov.pl lub telefonicznie pod nr 77 419 09 90.

11.08.2014

11 sierpnia 2014 r. pracownicy Urzędu Skarbowego w Kluczborku będą wyjaśniali młodzieży założenia akcji „Weź paragon” w Grodzie Rycerskim w Byczynie oraz podczas spotkania z półkolonistami w Miejskim Domu Kultury w Wołczynie.
Uczestnicy spotkań dowiedzą się o obowiązku wydawania paragonu przez sprzedawcę towarów lub usług, który ma ogromne znaczenie dla budżetu państwa, a także klientów.


Strona 1 z 41   >   >>